Pomocnicze akcesoria do wkładów kominkowych

Same kominki Unico to oczywiście nie wszystko – bez posiadania adekwatnych przyłączy do Twojej domowej instalacji jak również użycia narzędzi zabezpieczających i zezwalających na regulację funkcjonowania kominka, sam wkład kominkowy zbytnio się nie przyda.

Na całe szczęście w ofercie firmy Unirol, która wytworzyła i wypuściła na rynek, każdy pojedynczy kominek Unico, znajdziemy wszystkie niezbędne dodatki, rury jak również przyłączki, na których nam zależy – naturalnie dostosowane do różnorodnych gatunków instalacji ogrzewania centralnego.

Istotnym akcesorium, które zadba o Twoje bezpieczeństwo, będzie na przykład zabezpieczenie odpływu, które podaruje Tobie 100%-tową gwarancję, że kominki Unico , a ściślej mówiąc znajdująca się w nich woda, nie będzie miała możliwości zagotowania, kiedy przypadkowo zabraknie energii!

Zabezpieczenie to funkcjonuje automatycznie – w chwili kiedy temperatura cieczy przekroczy dziewięćdziesiąt pięć st. Celsjusza, wtedy otwierany dodatkowy odpływ wodny, a jej nadmiar zostaje bezzwłocznie zmniejszony, za sprawą czego za wysoka temperatura natychmiastowo opada do słusznego poziomu.

Odmiennym, niezwykle pożytecznym przyrządem, który sprawi, że wkłady kominkowe Unico i ich użytkowanie stanie się faktycznie zupełnie automatyczne jest elektroniczna centrala, funkcjonalna przede wszystkim w modelach z wodnym płaszczem. Ten niepozorny dodatek, nie tylko ostrzeże nas kiedy temperatura wody ryzykowanie się podniesie, jednakże uchroni nasz wkład kominkowy przed zamarznięciem, a co więcej pozwoli nam sterować automatycznie rusztem.

Kominki Unico bardzo dobrze jest zaopatrzyć także w suplemnetarne narzędzie zbiorcze, o pojemności przynajmniej kilkudziesięciu litrów – pojemniki tego gatunku wytwarzane są przeważnie z naprawdę odpornego tworzywa syntetycznego, które bezproblemowo wytrzymuje temperatury powyżej 100 stopni i które zabezpieczy nasz wkład kominkowy przed znacznym ubytkiem, czy również przyrostem ciśnienia.

Jeśli chodzi o same przyłącza jak również rury, które zezwalają powiązać kominek Unico z pozostałą częścią instalacji – to nie powinniśmy w tym przypadku stawiać głównie na jak najniższą cenę, jednakże jakość wykonania. Niewłaściwe surowce, mogą posiadać gdyż zbyt niską odporność na wysokie, w szczególności trzycyfrowe temperatury, co po czasie eksploatowania, może stać się dla nas praktycznym zagrożeniem. Warto dlatego postawić na elementy montażowe wykonane z grubych i mocnych stopów syntetycznych, co da Ci zupełną gwarancję, że Twój wkład kominkowy jak i całkowita instalacja, jesteście kompletnie bezpieczni.

Dodaj komentarz