Strona głównaMotoryzacjaCzym jest detailing samochodowy?

Czym jest detailing samochodowy?

Detailing samochodowy bierze swoją nazwę od angielskiego słowa detail, które oznacza po prostu szczegół. Jest to niezwykle adekwatne określenie, ponieważ czar odnowy/renowacji samochodu tkwi w precyzji i cierpliwości wykonującego. Każdy kąt, każda najmniejsza ryska… Jeśli poświęcimy czas na znalezienie wszystkich mankamentów oraz dobranie odpowiednich narzędzi, sukces (i ogromną satysfakcję) mamy gwarantowany.

Dobre przygotowanie to oszczędność czasu

Zanim ochoczo weźmiemy się do pracy, warto poświęcić czas na dokładne obejrzenie samochodu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybrane przez nas akcesoria detailingowe dadzą nam pożądany efekt. Jedną z podstawowych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę to użyte we wnętrzu materiały. Przykładowo tapicerkę skórzaną czyścimy inaczej od materiałowej. Tę drugą można po prostu poddać praniu, natomiast do skóry sprawdzą się akcesoria do pielęgnacji samochodu, które nie tylko dadzą jej połysk, ale także zaimpregnują. Co ciekawe, znaczenie ma również typ skóry. Kolejnymi elementami, o których nie można zapomnieć to wszelkiego rodzaju części drewniane, chromowane lub plastikowe. Dostępne na rynku akcesoria do detailingu prezentują nam naprawdę spory wybór. Aby uniknąć pomyłek i niepożądanego efektu, sprawdźmy najpierw z czym dokładnie mamy do czynienia i tym kierujmy się przy zakupach.

ABC zewnętrznej pielęgnacji

Przejdźmy do zewnętrznej części auta. Akcesoria detailingowe pomogą nam przywrócić dawny blask i czystość ukochanemu pojazdowi. Początkowo, kiedy dopiero zaczynamy przygodę z samochodowym SPA i pierwszy raz patrzymy na dostępne akcesoria do auto detailingu, łatwo się pogubić. Istnieje jednak parę środków, które są niezbędne do skutecznego “zabiegu”:

  • szampon, wraz z wygodnymi gąbkami i ściereczkami;
  • szczotki i pędzelki do czyszczenia felg;
  • pasty i gąbki polerujące;
  • aplikator do wosków oraz glinki.

Detailing dla każdego

Tak naprawdę poprawny detailing samochodu może wykonać każdy kierowca. Oczywiście, przed podjęciem się tego wyzwania należy sięgnąć po wiedzę ekspertów. W dobie internetu nie stanowi to problemu, warto jednak zwrócić uwagę na rzetelność źródła, z którego korzystamy. Każde auto zasługuje na porządną pielęgnację. Dobre akcesoria detailingowe wraz z odrobiną zapału, potrafią czynić cuda!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne