Strona głównaMotoryzacjaFinansowanie samochodu

Finansowanie samochodu

Finansowanie samochodu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać, nawet przy obecnym stanie gospodarki. W rzeczywistości, ponieważ producenci samochodów zmagają się ze spadkiem sprzedaży, są bardziej niż kiedykolwiek skłonni do pomocy w wejściu do nowego pojazdu. Dlatego zrobią wszystko, aby pomóc ci w finansowaniu samochodu.

Ponadto banki regionalne, związki kredytowe i inne instytucje finansowe są dobrym źródłem finansowania samochodu. Duże banki nie dysponują obecnie tak dużą dźwignią, aby udzielać tych małych pożyczek.

Ponieważ rynek samochodowy jest tak wolny, teraz jest lepszy niż kiedykolwiek czas na zakup pojazdu. Istnieje wiele rabatów i zachęt. Należą do nich warunki finansowania o niskim oprocentowaniu.

Przygotuj się na wizytę w wielu różnych dealerach i salonach sprzedaży, aby znaleźć najlepszą ofertę. Następnie negocjuj cenę. Sprawdź internet, aby zobaczyć, jaka jest cena sprzedawcy, zanim pójdziesz do salonu, aby dowiedzieć się, ile salonu ma sprzedawca. Nie rezygnuj więc z finansowania samochodu – wiele salonów samochodowych czerpie większość zysków z finansowania. Jeśli finansujesz przez dealera, powinieneś oczekiwać, że obniżą stawkę podstawową za samochód.

Czasami dealerzy oferują niskie stawki finansowania dla określonego samochodu. W takim przypadku mogą nie chcieć dużo negocjować w sprawie ceny. Jest tak, ponieważ obniżyli cenę sprzedaży pojazdu, abyś mógł sfinansować samochód na swoich warunkach.

Powinieneś również wiedzieć, że jeśli rozważasz zakup nowego samochodu, obecne marki są bardziej wydajne pod względem zużycia paliwa niż kiedykolwiek. Może to być ważne dla oszczędnego nabywcy, jeśli ceny gazu zaczną ponownie rosnąć.

Niektórzy uważają, że oszczędzanie starego samochodu jest oszczędne. Ale w rzeczywistości nowy samochód może być bezpieczniejszy, wymagać mniej czynności konserwacyjnych, mieć lepsze funkcje, uzyskać lepszy przebieg gazu i powodować mniejsze zanieczyszczenie niż twój porównywalny obecny pojazd.

Istnieje kilka atrakcyjnych umów leasingowych, które sprawiają, że finansowanie samochodu w ten sposób jest opcją, ale warunki różnią się w zależności od producenta, modelu, a nawet pożyczkodawcy.

To dobry moment na zakup samochodu, jeśli twój budżet jest w stanie go teraz obsłużyć. To dlatego, że obecnie występuje spowolnienie produkcji. Jeśli gospodarka się poprawi, w przyszłości będzie większy popyt, którego obecny poziom produkcji nie będzie w stanie zaspokoić. W tym momencie możesz oczekiwać, że zapłacisz za samochód więcej niż teraz.

Jednym z powodów, dla których rząd chce ratować amerykańskich producentów samochodów, jest fakt, że sprzedaż pojazdów stanowi 20 procent rynku detalicznego. Jeśli sprzedaż samochodów wyczerpie się, gospodarka będzie w jeszcze większym stopniu niż obecnie. Rozważ więc sfinansowanie samochodu już dziś.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne