Strona głównaKupno samochoduKupowanie używanego pojazdu a sprawdzenie numer VIN

Kupowanie używanego pojazdu a sprawdzenie numer VIN

Zakup auta używanego wiąże się z pewnym ryzykiem związanym z nie do końca znanym stanem technicznym pojazdu oraz nieznaną historią auta. Oczywiście mimo wszystko, wiele informacji da się uzyskać jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie. Po pierwsze, stan techniczny można sprawdzić na dowolnej pobliskiej stacji diagnostycznej. Do tego, pomocne może się okazać sprawdzenie historii pojazdu za pomocą numeru VIN. Co warto wiedzieć o sprawdzaniu historii pojazdu za pomocą numeru VIN?

Co to jest VIN?

VIN to numer identyfikacyjny, który funkcjonuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest w szczególności istotny w kwestiach związanych z namierzeniem pojazdu w razie kradzieży. Poza, tym jest pomocny dla osób, które planują zakup samochodu.

Jak sprawdzić numer VIN?

Sprawdzanie VIN jest bardzo proste. Numer VIN, jest zapisany w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto, tabliczkę z tym numerem można znaleźć między innymi na komorze silnikowej, na podłodze w kabinie lub na podłodze w bagażniku. W zależności od modelu samochodu tabliczka może znajdować się w różnych miejscach. Najważniejsze jest to, że sprzedawca auta powinien podać nam numer identyfikacyjny. W efekcie my jako kupujący, dzięki numerowi VIN powinniśmy bez problemu mieć możliwość sprawdzenia historii pojazdu (historia napraw, historia przebiegu) oraz informacji o stanie technicznym (np. daty badań technicznych).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne