Strona głównaUncategorizedZakup śmieciarki czy najem?

Zakup śmieciarki czy najem?

Każda firma, która zajmuje się odbieraniem śmieci, musi posiadać śmieciarki, które umożliwią wykonanie tej pracy. Wiele przedsiębiorstw zajmujących się wywozem odpadów może zastanawiać się, czy lepiej kupić, czy wynająć ten pojazd?

Na jakiej zasadzie odbywa się dzierżawa śmieciarki?

Dzierżawą nazywamy wynajem śmieciarek. Jest to rozwiązanie przynoszące korzyści w różnych aspektach. Opcja dzierżawy śmieciarki jest o wiele tańsza niż zakup tej maszyny. Dodatkowo nie musimy ponosić kosztów związanych z serwisowaniem. Poza tym w momencie, gdy nie potrzebujemy maszyny, możemy bez problemu oddać ją firmie, która jest odpowiedzialna za dzierżawę. Odpada nam zmartwienie dotyczące ewentualnej sprzedaży bądź utylizacji, którą trzeba przeprowadzić zgodnie z przepisami.

Jednak wynajmujący ma także kilka obowiązków. Wypożyczalnia śmieciarekwymaga od nas, by użytkować sprzęt w sposób bezpieczny oraz zgodny z przeznaczeniem. Nie można też bez zgodny właściciela pojazdu wprowadzać w nim modyfikacji. Najlepiej na samym początku ustalić zasady użytkowania śmieciarki, by uniknąć nieporozumień.

Co wybrać — zakup czy dzierżawę? 

Rynek gospodarowania odpadania zmienia się dynamicznie. Zmieniają się ceny odbioru śmieci oraz zapotrzebowanie na ich wywóz. Posiadanie kilku śmieciarek przy nagłej utracie zysków może być nieopłacalne. Dlatego posiadanie wielu takich maszyn może nie być najlepszym pomysłem. Czasem lepiej zdecydować się na wynajem. Opcja dzierżawy będzie rewelacyjnym rozwiązaniem w przypadku firm, które rozpoczynają swoją działalność. Zakup takiego urządzenia wiąże się z dużymi kosztami. Z reguły nowe firmy, które dopiero rozpoczynają działalność, nie mają dużego budżetu. Wynajem śmieciarek pozwala na pozyskanie dużej ilości pojazdów, bez przeznaczania na ten cel dużych nakładów finansowych. Dzięki dzierżawie nawet startująca firma jest w stanie zapewnić sobie odpowiednią flotę pojazdów. Natomiast w razie zmniejszonego zapotrzebowania w elastyczny sposób zredukować ilość pojazdów, co nie jest tak samo proste w przypadku zakupu lub leasingu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne