Strona głównaKupno samochoduAuta miejskie. Jak wybrać?

Auta miejskie. Jak wybrać?

Zwarte, dynamiczne, ekologiczne i oszczędne, a przy tym komfortowe – miejskie auta muszą pogodzić wiele na pozór sprzecznych celów.  Wynika to z tego, że współczesne samochody do miasta powinny być pojazdami wielozadaniowymi, radzącymi sobie nawet w trudnych warunkach i spełniającymi coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin. Nie ma więc wątpliwości, że zakup samochodu do miasta musi być poprzedzony dokładną analizą dostępnych na rynku modeli. Na jakie cechy zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym powinno się charakteryzować idealne auto miejskie?

Miasto stawia przed samochodem konkretne wyzwania. Powinien on radzić sobie w korkach, dynamicznie jeżdżąc po wąskich uliczkach, płynnie wchodzić w zakręty, nie bać się krawężników, nie mieć problemów z parkowaniem. Coraz więcej osób oczekuje od samochodów miejskich również tego, aby pełniły one funkcje pojazdów rodzinnych. Oprócz niskiego zużycia paliwa, dynamiki jazdy małych gabarytów oczekuje więc ergonomicznego wyposażenia, bagażnika mieszczącego wózek dziecięcy i zakupy spożywcze, systemów multimedialnych i bezpieczeństwa czy klimatyzacji.

Nie można też zapominać o wyglądzie. Dla wielu Polaków design samochodu staje się coraz ważniejszy. Oczekują oni nowoczesnych linii, zwartych konstrukcji, oryginalności. Te cechy powinien mieć zarówno wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny.

Nie da się ukryć, że wyzwań przed miejskim samochodem w XXI wieku nie brakuje. Coraz większe zapotrzebowanie na nowoczesne i niezawodne modele sprawia, że producenci przedstawiają auta sprawdzające się naprawdę w każdych warunkach. Do miasta proponują oni pojazdy z segmentu B – idealne dla rodzin, natomiast singlom i klientów szukającym ekonomicznych zakupów auta z segmentu A.

Volkswagen Polo – jedno z najlepiej sprzedających się aut miejskich

Cechy idealnego auta miejskiego posiada Volkswagen Polo. Jest to klasyczny model, dobrze znany każdemu fanowi motoryzacji. W ostatnich latach Volkswagen przedstawił jednak jego odświeżoną wersję, która zachwyca designem, a także wyposażona została w inteligentne systemy wspomagające. Model Polo kierowcom oferuje kamery cofania ułatwiające parkowanie w mieście i warunkach niedostatecznej widoczności, diodę informującą o tzw. martwym punkcie, system wykrywania zmęczenia kierowcy, system powiadamiający o zbliżającej się przeszkodzie i inicjujący hamowanie, a także Pres Cash. W https://centrumwroclaw.pl/vw/ Volkswagen Polo oferowany jest w pięciu wersjach wyposażenia Start, Trendline, Comfortline i Highline, jako model specjalny – Beats oraz w wersji sportowej Polo GTI.

Mimo niewielkich gabarytów Volkswagenem Polo podróżować wygodnie mogą cztery osoby, a dość obszerny bagażnik pomieści i dziecięcy wózek, i zakupy spożywcze, a nawet walizki na weekend poza miastem. Zastosowane systemy bezpieczeństwa oraz wygoda wnętrza sprawiają, że Polo nawet w podstawowej wersji nadaje się na krótkie jazdy po mieście, jak i na dłuższe wyprawy. Bez względu na to, po jakich drogach będziesz się poruszać, nowoczesny silnik Polo gwarantuje dużą moc przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa.

VW Golf – klasyka auta

W stajni Volkswagena dużym zainteresowaniem wśród mieszczuchów cieszy się też model Golf. Jest on jednym z najpopularniejszych samochodów do poruszania się po mieście w Europie. Wygodnie podróżować może nim 5-ciu pasażerów, a znacznych rozmiarów bagażnik umożliwia pomieszczenie wielu bagaży. Model Golf dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia; podstawowej, Life oraz Style. Już bazowy model zapewnia niemałe wygody. Proponuje cyfrowy zestaw wskaźników z komputerem pokładowym, klimatyzację z automatyczną regulacją, system radiowy Composition z kolorowym i wielofunkcyjnym ekranem dotykowym 8,25, reflektory LED Basic, system Emergency call, asystenta utrzymania toru jazdy Lane Assist, przygotowanie do montażu dwóch fotelików dziecięcych na siedzeniach z tyłu oraz na siedzeniu pasażera z przodu. W wyższych wersjach dochodzi do tego czujnik parkowania z przodu i tyłu, ergonomiczne fotele z elektryczną regulacją i aktywny tempomat ACC. A to tylko niektóre udogodnienia tego modelu.

Volkswagen T-Roc – świetny dla całej rodziny

Miejskim samochodem rodzinnym okrzyknięty został Volkswagen T-Roc. Łączy on kompaktowość Polo i wygodę Golfa. Proponuje dobre wykonanie i bagażnik o pojemności 45 litrów. Kierowcy doceniają też jego ergonomię, a najmłodsi pasażerowie systemy multimedialne. W samochodzie nie brakuje też mechanizmów sterowania ułatwiających jazdę po miejskich drogach. Zastosowane systemy działają intuicyjnie i dynamicznie, chroniąc i podwyższając komfort kierowania. Popularność tego modelu wynika jednak nie tylko z zastosowanych rozwiązań, ale i z atrakcyjnej ceny. Ta jest konkurencyjna w stosunku do kompaktowych hatchbacków.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne